Artykuł sponsorowany

Rodzaje opakowań foliowych i przykłady ich zastosowania

Rodzaje opakowań foliowych i przykłady ich zastosowania

Opakowania foliowe to nieodłączny element naszego codziennego życia, który można spotkać w wielu różnych branżach. Ich wszechstronność i elastyczność sprawiają, że są niezwykle popularne zarówno wśród producentów, jak i konsumentów. W poniższym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom opakowań foliowych oraz ich zastosowaniom na rynku polskim.

Przeczytaj również: Ile kosztują opakowania foliowe w hurcie?

Folie stretch – elastyczne opakowania do zabezpieczania ładunków

Folie stretch to jedne z najpopularniejszych opakowań foliowych, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, logistyce oraz handlu. Są one wykonane z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE) i charakteryzują się dużą elastycznością oraz wytrzymałością na rozciąganie. Dzięki tym właściwościom, folie stretch doskonale nadają się do owijania palet czy zabezpieczania ładunków podczas transportu. W Polsce folie stretch są powszechnie stosowane przez producentów różnych branż, jak również przez firmy kurierskie i spedycyjne.

Folie termokurczliwe – opakowania dla żywności i napojów

Folie termokurczliwe to kolejny rodzaj opakowań foliowych, które cieszą się dużym uznaniem na polskim rynku. Są one wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) lub polipropylenu (PP) i charakteryzują się zdolnością do kurczenia się pod wpływem ciepła. Dzięki temu, folie termokurczliwe idealnie przylegają do opakowywanego produktu, tworząc szczelne i estetyczne opakowanie. W Polsce folie termokurczliwe są często wykorzystywane w przemyśle spożywczym, szczególnie do pakowania napojów, mięsa czy warzyw.

Folie barierowe – zabezpieczenie przed utratą aromatu i świeżości

Folie barierowe to specjalistyczne opakowania foliowe, które mają za zadanie chronić produkty przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, tlen czy światło. Są one wykonane z wielowarstwowych materiałów, takich jak polietylen (PE), polipropylen (PP) czy poliester (PET), które zapewniają doskonałą izolację oraz wydłużają trwałość produktów. W Polsce folie barierowe są szczególnie popularne w przemyśle spożywczym, gdzie wykorzystuje się je do pakowania kawy, herbaty, przypraw czy produktów mlecznych.