Artykuł sponsorowany

Jaki typ bramy sprawdzi się w niewielkim garażu?

Jaki typ bramy sprawdzi się w niewielkim garażu?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to ważna decyzja, która wpływa na funkcjonalność i estetykę naszego garażu. W przypadku niewielkich garaży, wybór odpowiedniego typu bramy jest szczególnie istotny, aby zapewnić optymalne wykorzystanie przestrzeni. W tym artykule przedstawimy trzy rodzaje bram, które sprawdzą się w małych garażach.

Przeczytaj również: Jak montuje się maty grzejne pod panele?

Jakie są zalety bram uchylnych?

Bramy uchylne to klasyczne rozwiązanie stosowane w wielu domach. Ich główną zaletą jest prostota konstrukcji, co przekłada się na łatwość montażu i obsługi. Bramy te składają się z jednego panelu, który podczas otwierania unoszony jest do góry i opiera się pod sufitem garażu. Dzięki temu nie zajmują one dodatkowej przestrzeni przed garażem, co jest szczególnie korzystne w przypadku niewielkich posesji. Ponadto, bramy uchylne są zazwyczaj tańsze od innych rodzajów bram, co może być istotnym czynnikiem przy wyborze.

Przeczytaj również: Czym kierować się przy wyborze bramy garażowej?

Bramy segmentowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które cechuje się wysokim poziomem izolacji termicznej i akustycznej. Składają się z kilku poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się wzdłuż prowadnic umieszczonych pod sufitem garażu. W przeciwieństwie do bram uchylnych, bramy segmentowe nie wymagają dodatkowego miejsca przed garażem, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Warto dodać, że bramy garażowe w Wieliczce oferują szeroką gamę wzorów i kolorów bram segmentowych, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Czy bramy rolowane są dobrym rozwiązaniem dla małych garaży?

Bramy rolowane to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Ich konstrukcja opiera się na zastosowaniu cienkich lameli, które podczas otwierania zwijają się w specjalną skrzynkę umieszczoną nad otworem garażowym. Dzięki temu bramy te nie zajmują miejsca pod sufitem, co jest szczególnie korzystne w przypadku niewielkich garaży o ograniczonej wysokości. Bramy rolowane są również łatwe w obsłudze i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz izolacji termicznej. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ich cena może być wyższa niż w przypadku innych rodzajów bram.