Artykuł sponsorowany

Ile kosztują opakowania foliowe w hurcie?

Ile kosztują opakowania foliowe w hurcie?

Opakowania foliowe to nieodłączny element wielu branż, takich jak spożywcza, kosmetyczna czy farmaceutyczna. Ich popularność wynika z wytrzymałości, elastyczności oraz doskonałej ochrony przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi. W związku z tym wiele firm poszukuje tanich i solidnych dostawców opakowań foliowych w hurcie. W niniejszym artykule przedstawiamy informacje na temat cen hurtowych opakowań foliowych oraz czynników wpływających na ich wartość.

Przeczytaj również: Rodzaje opakowań foliowych i przykłady ich zastosowania

Rodzaje opakowań foliowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje opakowań foliowych, które można podzielić na kilka kategorii. Przede wszystkim warto wymienić worki foliowe, które występują w różnych rozmiarach i grubościach, idealne do pakowania produktów spożywczych, jak również innych artykułów. Kolejnym typem są folie stretch, wykorzystywane głównie do owijania palet czy zabezpieczania mebli podczas przeprowadzek. Ponadto mamy do czynienia z folią bąbelkową, która doskonale chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz termokurczliwą, stosowaną do pakowania produktów wymagających szczelności. Jeśli chodzi o wysokiej jakości opakowania foliowe, Świdnica i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Nowaplast.

Czynniki wpływające na cenę opakowań foliowych

Cena opakowań foliowych w hurcie zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na nią mają materiały użyte do produkcji, takie jak polietylen czy polipropylen, których ceny mogą się różnić w zależności od jakości i dostawcy. Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość zamówienia - im większa ilość opakowań, tym niższa cena jednostkowa. Ponadto na koszt wpływa również rodzaj opakowania, jego wymiary, grubość oraz ewentualne dodatki, takie jak zamknięcia czy perforacje.

Koszt opakowań foliowych w hurcie

Ceny hurtowe opakowań foliowych mogą się różnić w zależności od dostawcy oraz rodzaju produktu. Przykładowo, za 1000 worków foliowych o wymiarach 30x40 cm można zapłacić około 200 zł, natomiast za 1000 metrów bieżących folii stretch o szerokości 50 cm cena wynosi około 300 zł. W przypadku folii bąbelkowej koszt 100 metrów bieżących o szerokości 100 cm może wynieść około 150 zł, a za 100 metrów bieżących folii termokurczliwej o szerokości 45 cm trzeba zapłacić około 180 zł.