Artykuł sponsorowany

Rodzaje tac barmańskich

Rodzaje tac barmańskich

Tac barmańskich to nieodłączny element każdej imprezy, na której serwowane są napoje alkoholowe. Te specjalne naczynia, wykorzystywane przez barmanów do przygotowywania drinków, występują w różnych kształtach i rozmiarach, a także wykonane są z różnych materiałów. Warto poznać rodzaje tac barmańskich, aby móc wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb i cieszyć się profesjonalnie przygotowanymi drinkami.

Tace antypoślizgowe

Tace antypoślizgowe to jedne z najpopularniejszych tac barmańskich, które charakteryzują się specjalną powierzchnią zapobiegającą ślizganiu się szklanek i kieliszków. Wykonane są zazwyczaj z tworzywa sztucznego lub gumy, dzięki czemu są lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Tace antypoślizgowe występują w różnych kształtach (np. okrągłe, owalne, kwadratowe) oraz rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Są one szczególnie polecane dla początkujących barmanów, którzy dopiero uczą się obsługiwać naczynia z alkoholem oraz dla osób organizujących imprezy w domu.

Tace ze stali nierdzewnej

Tace ze stali nierdzewnej to kolejny rodzaj tac barmańskich, który cieszy się dużym uznaniem wśród profesjonalistów. Stal nierdzewna jest nie tylko trwała i odporna na korozję, ale także elegancka i łatwa w czyszczeniu. Tace wykonane z tego materiału mają zwykle prostokątny kształt i wyposażone są w wygodne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie drinków. Ze względu na swoją estetykę oraz wysoką jakość wykonania, tace ze stali nierdzewnej są często wybierane do serwowania napojów na ekskluzywnych przyjęciach i eventach.

Tace drewniane

Tace drewniane to propozycja dla miłośników naturalnych materiałów i ekologicznego stylu życia. Wykonane z różnych gatunków drewna, takich jak dąb, buk czy sosna, tace te są nie tylko piękne, ale także trwałe i funkcjonalne. Drewno jest naturalnym izolatorem termicznym, dzięki czemu napoje serwowane na takiej tacce dłużej zachowują odpowiednią temperaturę. Tace barmańskie z materiałów z recyklingu mogą być również ozdobione ręcznie malowanymi wzorami lub inkrustowane kamieniami szlachetnymi, co dodatkowo podnosi ich wartość estetyczną. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji takich tac – należy je czyścić za pomocą wilgotnej ściereczki i unikać kontaktu z wodą, aby nie doprowadzić do zniszczenia drewna.