Artykuł sponsorowany

Nowoczesne dachy - poszczególne materiały

Nowoczesne dachy - poszczególne materiały

Nowoczesne technologie w branży dachowej wprowadzają na rynek coraz to lepsze materiały, które charakteryzują się wytrzymałością, estetyką oraz funkcjonalnością. Wśród nich znajdziemy zarówno tradycyjne pokrycia dachowe, jak i te, które zyskują na popularności dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom. Poznajmy niektóre z nich i dowiedzmy się, jakie są ich zalety oraz wady.

Blachodachówka - uniwersalność i trwałość

Blachodachówka to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych do pokrycia dachu. Wykonana jest z blachy stalowej, ocynkowanej lub powlekanej, co zapewnia jej dużą wytrzymałość na korozję. Dodatkowo, blachodachówka jest lekka, co ułatwia montaż i pozwala na zastosowanie lżejszej konstrukcji dachu. Dzięki różnorodności kształtów i kolorów, blachodachówka doskonale sprawdza się zarówno w przypadku nowoczesnych budynków, jak i tych bardziej tradycyjnych. Warto jednak pamiętać, że blachodachówka może być głośna podczas opadów deszczu oraz może wymagać dodatkowej izolacji termicznej.

Dachówka ceramiczna - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Dachówka ceramiczna to materiał, który od wieków stosowany jest w budownictwie. Dzięki swoim właściwościom, takim jak trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz estetyka, dachówka ceramiczna cieszy się niesłabnącą popularnością. Nowoczesne technologie pozwalają na wytwarzanie dachówek o różnorodnych kształtach i kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego stylu architektonicznego. Wadą dachówki ceramicznej jest jednak jej ciężar, co może wpłynąć na konieczność zastosowania mocniejszej konstrukcji dachu oraz utrudniać montaż. Jeśli chodzi o nowoczesne dachy, Wągrowiec i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Graf.

Dachówka betonowa - ekonomiczne rozwiązanie

Dachówka betonowa to stosunkowo młody materiał na rynku dachowym, który zdobywa coraz większą popularność. Wykonana jest z betonu barwionego w masie, co sprawia, że jest odporna na blaknięcie koloru. Dachówka betonowa jest tańsza od dachówki ceramicznej, ale równie trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, dzięki swojej porowatej strukturze, dachówka betonowa posiada właściwości izolacyjne. Wadą tego materiału jest jednak jego ciężar oraz fakt, że może wymagać dodatkowego impregnowania.