Artykuł sponsorowany

Na czym polega dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej w samochodzie?

Na czym polega dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej w samochodzie?

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej to coraz częściej wykonywana procedura, mająca na celu utrzymanie sprawności i wydłużenie żywotności skrzyni biegów. W porównaniu do tradycyjnej metody, ta technika pozwala na usunięcie większej ilości zużytego oleju oraz zanieczyszczeń. W artykule dowiesz się, jak przebiega dynamiczna wymiana oleju, jak często powinna być przeprowadzana oraz jakie są jej zalety.

Jak przebiega dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej?

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej polega na wymianie całego oleju znajdującego się w układzie, a nie tylko jego części, jak ma to miejsce przy tradycyjnej metodzie. Proces ten odbywa się za pomocą specjalistycznej maszyny, która podłączana jest do układu chłodzenia skrzyni biegów. Maszyna ta przepompowuje zużyty olej z układu, jednocześnie wprowadzając nowy olej o odpowiednich parametrach. Dzięki temu możliwe jest usunięcie nawet 90% zużytego oleju oraz zanieczyszczeń, co przekłada się na lepsze działanie skrzyni biegów.

Jak często powinna się odbywać taka wymiana?

Częstotliwość dynamicznej wymiany oleju w skrzyni automatycznej w Brzesku zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj samochodu, jego eksploatacja czy jakość używanego oleju. Zazwyczaj producenci samochodów zalecają przeprowadzenie tej procedury co 60 000 - 100 000 kilometrów przebiegu, jednak warto skonsultować się z serwisem samochodowym, aby uzyskać dokładne informacje na temat swojego pojazdu. Warto również pamiętać, że w przypadku intensywnej eksploatacji samochodu lub jazdy w trudnych warunkach, wymiana oleju powinna być przeprowadzana częściej.

Zalety dynamicznej wymiany oleju w skrzyni automatycznej

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej ma wiele zalet, które przekładają się na lepsze działanie i dłuższą żywotność skrzyni biegów. Po pierwsze, pozwala na usunięcie większej ilości zużytego oleju oraz zanieczyszczeń niż tradycyjna metoda. Po drugie, dzięki temu procesowi możliwe jest utrzymanie odpowiedniej lepkości i właściwości smarnych oleju, co wpływa na mniejsze zużycie elementów skrzyni biegów. Po trzecie, dynamiczna wymiana oleju może przyczynić się do wydłużenia okresu między kolejnymi wizytami w serwisie samochodowym.