Artykuł sponsorowany

Jakie usługi są najpopularniejsze w zakładach blacharsko lakierniczych?

Jakie usługi są najpopularniejsze w zakładach blacharsko lakierniczych?

W Polsce liczba samochodów ciągle rośnie, a wraz z nią zapotrzebowanie na usługi blacharsko-lakiernicze. Właściciele pojazdów chcą utrzymać swoje auta w jak najlepszym stanie, dlatego korzystają z różnorodnych usług oferowanych przez warsztaty. W tym artykule przedstawiamy trzy najpopularniejsze usługi, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów w zakładach blacharsko-lakierniczych.

Przeczytaj również: Kiedy warto skorzystać z usług blacharsko-lakierniczych?

Naprawa i wymiana elementów karoserii

Jedną z najczęściej wykonywanych usług w zakładach blacharsko-lakierniczych jest naprawa oraz wymiana elementów karoserii. Uszkodzenia karoserii mogą wynikać z różnych przyczyn, takich jak kolizje drogowe, gradobicie czy korozja. Blacharze zajmują się prostowaniem, spawaniem i wymianą poszczególnych części karoserii, takich jak błotniki, drzwi czy maski. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczne może być również wykonanie szpachlowania i lakierowania, aby przywrócić pierwotny wygląd pojazdu.

Lakierowanie samochodów

Lakierowanie samochodów to kolejna popularna usługa oferowana przez zakłady blacharsko-lakiernicze w Łodzi. Proces ten polega na nałożeniu nowej warstwy lakieru na karoserię pojazdu, co może być konieczne z różnych powodów. Przede wszystkim lakierowanie jest potrzebne po naprawie uszkodzeń karoserii, aby uzyskać jednolity wygląd pojazdu. Ponadto właściciele samochodów decydują się na taką usługę w celu odświeżenia wyglądu auta, zabezpieczenia przed korozją czy zmiany koloru. Warto dodać, że profesjonalne zakłady lakiernicze stosują nowoczesne technologie i materiały, które zapewniają trwałość i wysoką jakość wykonania.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się metoda usuwania wgnieceń bez lakierowania (PDR – Paintless Dent Repair). Jest to technika, która pozwala na szybkie i skuteczne naprawienie niewielkich wgnieceń powstałych na skutek np. uderzenia kamienia czy parkowania. Główną zaletą tej metody jest brak konieczności szpachlowania i lakierowania, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. PDR polega na precyzyjnym masowaniu wgniecenia specjalnymi narzędziami, aż do uzyskania pierwotnego kształtu elementu karoserii. Usługa ta jest coraz częściej wybierana przez klientów, ze względu na jej efektywność i niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi metodami naprawy.