Artykuł sponsorowany

Jak przebiega profesjonalna naprawa felg?

Jak przebiega profesjonalna naprawa felg?

Naprawa felg to proces, który może przywrócić Twoje koła do stanu idealnego. Jeśli zauważyłeś uszkodzenia na swoich felgach, może to być czas na skorzystanie z usług profesjonalistów. W tym artykule dowiesz się, jak przebiega profesjonalna naprawa felg oraz jakie są jej etapy.

Diagnoza uszkodzeń

Pierwszym krokiem w naprawie felg jest dokładna diagnoza uszkodzeń. Specjaliści od felg dokonują wizualnej oceny koła, sprawdzając, czy występują na nim pęknięcia, odpryski lakieru czy deformacje. Warto dodać, że niektóre uszkodzenia mogą być niewidoczne gołym okiem, dlatego często stosuje się również metody diagnostyczne takie jak badanie ultradźwiękowe czy rentgenowskie. Po zdiagnozowaniu problemu, mechanik dobiera odpowiednią metodę naprawy.

Proces naprawy

W zależności od rodzaju uszkodzeń, naprawa felg w Warszawie może obejmować różne etapy. Jeśli występują pęknięcia czy deformacje, konieczne jest użycie specjalistycznych maszyn do prostowania felg. Proces ten polega na precyzyjnym wyginaniu metalu w celu przywrócenia właściwego kształtu koła. W przypadku uszkodzeń powierzchniowych, takich jak odpryski lakieru czy zarysowania, stosuje się technikę szlifowania, która pozwala na usunięcie wszelkich nierówności. Następnie felga jest przygotowywana do malowania.

Malowanie i lakierowanie

Ostatnim etapem naprawy felg jest malowanie i lakierowanie. Przed nałożeniem farby, koło musi zostać odpowiednio oczyszczone i odtłuszczone. Następnie specjalista nakłada warstwę podkładu, który ma za zadanie wypełnić ewentualne drobne nierówności oraz zwiększyć przyczepność farby. Po wyschnięciu podkładu, nakładana jest farba w wybranym kolorze. W przypadku felg aluminiowych stosuje się często metodę malowania proszkowego, która zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Na koniec, felga jest pokrywana warstwą lakieru, który dodatkowo zabezpiecza powierzchnię przed korozją i wpływem czynników atmosferycznych.