Artykuł sponsorowany

Eleganckie komplety damskie na lato- jak dopasować do sylwetki?

Eleganckie komplety damskie na lato- jak dopasować do sylwetki?

Eleganckie komplety damskie na lato to doskonały wybór na różne okazje, zarówno te bardziej formalne, jak i te mniej oficjalne. Warto jednak pamiętać, że klucz do sukcesu tkwi w dobraniu odpowiedniego zestawu do naszej sylwetki. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny komplet na lato.

Dopasowanie do typu sylwetki

Pierwszym krokiem do dobrania odpowiedniego kompletu jest określenie naszego typu sylwetki. Wyróżniamy pięć podstawowych typów sylwetek damskich - klepsydra, gruszka, jabłko, prostokąt oraz trójkąt. Każdy z nich charakteryzuje się innymi proporcjami ciała, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki fason będzie dla nas najbardziej korzystny. Dla klepsydry idealne będą komplety damskie na lato eleganckie podkreślające talię, natomiast dla gruszki warto postawić na zestawy z luźniejszymi spódnicami czy spodniami. Osoby o sylwetce jabłka powinny unikać zbyt obcisłych ubrań, zaś dla prostokąta i trójkąta najlepsze będą zestawy z elementami dodającymi objętości w strategicznych miejscach.

Kolory i wzory

Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są kolory i wzory. Przy wyborze kolorystyki warto kierować się swoim typem urody - czyli kolorem skóry, włosów i oczu. Osoby o chłodnym typie urody powinny postawić na kolory takie jak biel, granat, szarość czy różne odcienie niebieskiego. Natomiast osoby o ciepłym typie urody będą wyglądać dobrze w barwach takich jak złoto, brąz, beż czy pomarańcz. Warto również zwrócić uwagę na wzory - drobne motywy będą pasować do mniejszych sylwetek, natomiast większe wzory mogą dodać objętości i sprawić, że sylwetka będzie wyglądać bardziej proporcjonalnie.

Fasony i materiały

Kolejnym elementem, który wpływa na wybór idealnego kompletu, są fasony i materiały. Warto zwrócić uwagę na to, jakie elementy zestawu podkreślają nasze atuty, a które maskują ewentualne mankamenty. Przykładowo osoby o szerokich biodrach powinny unikać spódnic ołówkowych czy obcisłych spodni, natomiast te o mało wyraźnej talii będą wyglądać dobrze w sukienkach z wysokością w pasie. Jeśli chodzi o materiały, warto postawić na te naturalne, takie jak bawełna czy len, które są przewiewne i dobrze sprawdzą się w upalne dni.