Artykuł sponsorowany

Czym cechują się rolety antywłamaniowe?

Czym cechują się rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa domów i mieszkań. Ich głównym zadaniem jest utrudnienie dostępu do wnętrza budynku przez potencjalnych włamywaczy. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu rodzajowi rolet, ich konstrukcji oraz zaletom wynikającym z ich stosowania.

Budowa i materiały rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe różnią się od standardowych rolet przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane, oraz sposobem ich montażu. Wykorzystuje się tu bowiem wyjątkowo wytrzymałe materiały, takie jak stal czy aluminium, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, profile rolet są wzmocnione specjalnymi wkładkami, które zwiększają ich sztywność i odporność na próby wyważenia. Sam montaż rolet antywłamaniowych również jest bardziej skomplikowany niż w przypadku tradycyjnych rolet – wymaga on bowiem dodatkowego przytwierdzenia do ściany za pomocą specjalnych uchwytów i wkrętów. Jeśli chodzi o wysokiej jakości rolety antywłamaniowe, Kraków i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Verteks.

Certyfikaty i normy jakości

Warto zwrócić uwagę na to, że nie każda roleta może być określana mianem antywłamaniowej. Aby uzyskać takie miano, musi spełniać określone normy jakości i posiadać odpowiednie certyfikaty. W Polsce obowiązują normy PN-B 92250 oraz PN-B 92251, które określają wymagania dotyczące wytrzymałości rolet na próby włamania. Ponadto warto zwrócić uwagę na certyfikaty RC2 i RC3, które są przyznawane przez niezależne instytucje badawcze i potwierdzają skuteczność rolet antywłamaniowych w ochronie przed włamaniami.

Dodatkowe funkcje rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe, oprócz podstawowej funkcji ochrony przed włamaniami, oferują również szereg dodatkowych korzyści. Przede wszystkim zwiększają izolacyjność termiczną i akustyczną pomieszczeń, dzięki czemu pomagają utrzymać komfortowe warunki wewnątrz budynku. Ponadto są one również skuteczną barierą przeciwsłoneczną – chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem oraz blaskiem słońca. Warto również wspomnieć o możliwości sterowania roletami za pomocą automatyki – dzięki temu można je łatwo otwierać i zamykać za pomocą pilota czy smartfona.