Odchudzanie z głową, czyli od czego zacząć zrzucanie wagi

Marzenia sylwetkowe każdego z nas.

Nie ma co się oszukiwać. Zdrowe, szczupłe, umięśnione i wysportowane ciało. To marzenia prawie każdego człowieka. Z tego właśnie powodu wielu z nas szuka metod na skuteczne odchudzanie, które nie będzie opiewać w katorżnicze wyrzeczenia i głodówki. Każdy pragnie dojść do upragnionego celu w jak najszybszy i najwygodniejszy możliwy sposób. Odchudzanie to jednak proces. I w tym procesie trzeba się zakochać, ponieważ jeśli podejdziemy do sprawy zbyt pochopnie może nas czekać niemile widziany efekt jojoAby uniknąć tego nieprzyjemnego zjawiska dieta odchudzająca powinna być właściwie skomponowana, towarzyszyć jej powinny ćwiczenia na schudnięcie oraz dobrze rozpisany plan, najlepiej przez profesjonalistę jakim bez wątpienia jest  dietetyk. Odpowiednio zbilansowana dieta, która zawiera wszystkie niezbędny mikro- i makroelementy jest kluczowa w procesie gubienia zbędnych kilogramów i redukowania tkanki tłuszczowej.

Plan, działanie, cierpliwość, akceptacja i radość z efektów.

Wszystko zaczyna się od dobrze rozpisanego i starannie dobranego planu. Tutaj z pomocą przychodzą profesjonalni dietetycy, którzy specjalizują się w rozpisywaniu diet odchudzających dla ludzi potrzebujących pomocy. Najlepszym przy korzystaniu z usług takich specjalistów jest dowolność i różnorodny wybór podczas dobierania składników diety, posiłków oraz nawet ich formy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z metody bardzo popularnej, jaką jest  dieta pudełkowa. To nic innego jak gotowe posiłki, które przygotowywane są zgodnie z zaleceniami dietetyka i dostarczane klientowi w wyznaczone miejsce o danej godzinie. Taki catering dietetyczny jest niezwykle wygodny i efektywny w dzisiejszych czasach. Najważniejszym etapem jednak jest proces, w którym codziennie trzymamy założenia diety, wykonujemy ćwiczenia na schudnięcie, które znajdują się w naszym planie treningowym oraz sumiennie wykonujemy swoje obowiązki. To właśnie codzienne działanie jest najbardziej kluczowe podczas redukowania tkanki tłuszczowej. Skuteczne odchudzanie jest wręcz uzależnione od tego z jaką sumiennością i starannością wykonujemy to, co zostało nam polecone, rozpisane i zalecone przez dietetyka. Na końcu nie pozostało nam nic innego jak cieszyć się z osiągniętych efektów. Należy też pamiętać, że długotrwała dieta niskokaloryczna może odbić się na naszej psychice przez co warto pomyśleć nad jakąś delikatną nagrodą.

Najważniejsze zasady jakimi kierować się powinno podczas odchudzania.

Jak wszędzie, tak podczas diety odchudzającej należy kierować się określonymi regułami. Mają one za zadanie pomóc osiągnąć efekt tak szybko, jak to możliwe. Przy tym jednak nie narażając naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Z tego powodu powstało kilka podstawowych zasad, którymi kierować się powinny wszystkie osoby przechodzące na diety odchudzające. W końcu każdy kto chce zrzucić kilka zbędnych kilogramów zadaje sobie to proste, ale jakże ważne pytanie; jak chudnąć? Dlatego właśnie przedstawiamy najważniejsze zasady zdrowego stylu życia, które pomogą w odchudzaniu i gubieniu tkanki tłuszczowej:

  • Ruch to zdrowie – wpaja się nam to od małego, jednak jest to najprawdziwsza prawda. Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego stylu życia. Podkręca metabolizm, pobudzanie wydzielanie endorfin oraz pozytywnie działa na nasze ciało i umysł. Dodatkowo im więcej się ruszamy tym więcej kalorii spalamy, a co za tym idzie, możemy więcej jeść.
  • Warzywa i owoce to absolutna podstawa każdej diety – nie możemy o nich zapominać. Nawet jeżeli nie do końca nam smakują, warto przygotowywać różnego rodzaju szejki, musy i sosy na bazie warzyw i owoców. Zdecydowanie łatwiej wypić zdrowy koktajl z bananem, szpinakiem, jarmużem i orzechami niż jeść te liście na surowo.
  • Białko jest najważniejszym makroelementem – nie tylko dlatego, że buduje nasze mięśnie. Jest potrzebne do działania enzymów, wytwarzania hormonów, a do tego zapewnia uczucie sytości i zapełnienia. Mówiąc prosto, najłatwiej się najeść białkiem.
  • Nie zapominaj o tłuszczu – nie możemy się bać zdrowych tłuszczy, tworzą one środowisko do wielu reakcji, rozpuszczają witaminy i zapewniają ochronę organów wewnętrznych.
  • Pij dużo wody – nie trzeba chyba tłumaczyć, że człowiek to w większości woda. Wszystkie reakcje jakie zachodzą w organizmie wymagają wody. Dodatkowo pomaga się napełnić i jesteśmy dzięki niej bardziej syci.
  • Wybieraj pełnoziarniste i nieprzetworzone węglowodany – zdrowsze od swoich „białych” zamienników, bogactwo błonnika, mikroelementów oraz węglowodanów, które są długo uwalniane

Bonusy i dodatki do diety, które mogą pomóc w odchudzaniu.

Oczywiście, że każdy chciałby poznać sekret diety doskonałej. Opartej na jednym schemacie, który zapewni sukces. Tak niestety nie jest i najważniejsze aby dieta odchudzająca cieszyła i motywowała. Można jednak sobie ułatwić sprawę stosując tzw. superfoods, które mają za zadanie pomóc w trawieniu, zaspokoić apetyt i łaknienie. Takimi produktami są między innymi siemię lniane, ostropest plamisty oraz ocet jabłkowy. Siemię pasuje doskonale do owsianej, omletów i szejków, ostropest jako zagęstnik lub do zalania wrzątkiem, a ocet jabłkowy może być bazą dipów. Pomagają one w układzie pokarmowym jak i odpornościowym, dodatkowo wspierają przemianę materii oraz pomagają zachować uczucie sytości na dłużej.