Nike Air Zoom Pegasus 37 - flagowy model butów do biegania w nowej odsłonie

Wysokie temperatury jak najbardziej sprzyjają uprawianiu sportu na powietrzu. Jednym z taki sportów jest regularne bieganie. Jednak warto pamiętać o właściwym wyposażeniu samego biegacza. Ogromną rolę w tej kwestii odgrywają właściwie dobrane buty do biegania. Źle dopasowane obuwie może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, co przyniesie nieprzyjemne konsekwencje. Wybór obuwia do biegania jest bardzo duży, jednak poniżej prezentujemy najlepsze buty do biegania na lato, jakimi są Nike Pegasus 37.

Buty do biegania – Nike air zoom Pegasus 37

Nike zoom Pegasus to nie taka nowość na rynku sprzedaży, gdyż znane są już od 1983 roku, jednak w dalszym ciągu są na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży. Jednak firma ta wypuściła na rynek najnowszy model, a mianowicie Nike Pegasus 37. Buty te stały się hitem dla osób, które kochają biegać. Jest to bardzo wytrzymałe, ale zarazem niesamowicie lekkie obuwie, które znakomicie sprawdza się podczas codziennego biegania.

Buty idealnie dopasowują się do stopy, co sprawia, że są one bardzo wygodne i zapewniają niezbędny komfort. Model ten dostępny jest obecnie w wersji damskiej jak i męskiej i dopasowuje się do każdego rodzaju stopy. Buty do biegania Nike zoom Pegasus 37 dzięki detalom z siateczki ułatwiają przepływ powietrza, co dodatkowo chłodzi nasze stopy i zabezpiecza je przed nadmiernym poceniem się. Na komfort i dynamikę biegu zdecydowanie wpływ ma, umieszczona pod śródstopiem, gruba poduszka powietrzna Air Zoom oraz lekka pianka w podeszwie środkowej. Buty te są obecnie bardzo popularne, dlatego nie ma problemu z ich dostępnością.

Dobór obuwia do biegania

Dobór obuwia do biegania

Aby męskie buty do biegania prawidłowo wykonywały swoje zadanie, należy pamiętać, że odpowiedni dobór obuwia ma znaczenie. Jak w takim razie znaleźć dla siebie dobry model? Pierwszym krokiem do wybrania właściwych butów jest rozpoznanie naszego kształtu stopy. Bez odpowiedniej wiedzy na ten temat nie jesteśmy w stanie dokonać właściwego zakupu. Stopy mogą się od siebie różnić, więc aby dokładnie określić jej typ należy brać pod uwagę jej ułożenie w kontakcie z podłożem. Przy wyborze takich butów warto również zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, po którym przewidujmy najczęściej biegać.

Buty, które posiadają większą amortyzację zdecydowanie bardziej sprawdzą się na powierzchni twardej, takiej jak beton, kostka brukowa czy asfalt. Natomiast w przypadku nieutwardzonych ścieżek leśnych czy tras po grząskim terenie z pewnością sprawdzą się buty, których podeszwa jest bardziej wyprofilowana, co daje dodatkowe uczucie komfortu i utrzymuje stopę w stabilnym położeniu. Takie buty zapewniają dodatkową przyczepność do podłoża.

Waga biegacza również odgrywa dużą rolę podczas dobierania butów. Pamiętajmy, że im większa masa naszego ciała, tym amortyzacja powinna być większa. Nie warto jednak zapominać o samej przymiarce butów. Dobrym rozwiązaniem będzie mierzenie ich na skarpetkę, która będzie podobna do tych, jakie zakładamy do biegania. Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że obuwie sportowe właściwie leży na naszej stopie.

5 zasad dla początkujących biegaczy

5 zasad dla początkujących biegaczy

Aby dobrze rozpocząć przygodę z bieganiem, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

  1. Przede wszystkim biegajmy powoli i przyzwyczajajmy nasz organizm do wzmożonej aktywności fizycznej. To pozwoli nam uniknąć szybkiego zmęczenia się, dzięki czemu będziemy w stanie przebyć dłuższą trasę.
  2. Warto jest mieć konkretny plan. Wiadomo, że nie codziennie mamy czas na bieganie. Zaplanujmy sobie zatem takie dni, w których ten sport nie będzie dla nas przeszkodą.
  3. Nie ignoruj sygnałów, które pochodzą z naszego ciała. Gdy zaczniemy odczuwać jakikolwiek ból, wskazane jest zaprzestanie biegu i zrobienie sobie krótkiej chwili przerwy. Narażanie naszego organizmu na jakiekolwiek urazy jest zdecydowanie niewskazane.
  4. Bezwzględnie pamiętaj o rozgrzewce, gdyż jej brak może prowadzić do naciągnięcia mięśni. Może to być kilka przysiadów, czy też marszobieg. Wszystko zależy od naszych wymagań.
  5. Nawadniaj się! To jedna z najważniejszych zasad podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Brak wody i wzmożony wysiłek może prowadzić do osłabienia organizmu, dlatego tak ważne jest, aby zawsze mieć przy sobie butelkę wody.

Idealny trening biegacza

Bieganie jest samo w sobie treningiem http://www.10kparkingrelay.pl/bieganie-dla-poczatkujacych/, jednak nie należy skupiać się tylko na tym. Warto systematycznie odwiedzać siłownię i skupiać się na ćwiczeniach, które poprawią stan naszych nóg, co doskonale wpłynie na jakość i długość późniejszego biegu. Treningi siłowe na nogi to między innymi zwykła bieżnia bądź podnoszenie ciężarków. Trening obwodowy natomiast poprawi kondycję naszego układu sercowo-naczyniowego, co będzie pomocne na trasie. Natomiast pilates oraz joga dodatkowo wzmocnią nasze mięśnie.

Należy pamiętać o kilku zasadach, gdy decydujemy się na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jednak największą rolę w tym odgrywają w dalszym ciągu odpowiednie buty. To dzięki nim odczuwamy komfort podczas biegu. Nike air zoom Pegasus 37 to z pewnością najlepszy model dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć systematyczne bieganie.