Dieta na przyrost masy mięśniowej

Jaka dieta na przyrost masy miesniowej?

Specjalna dieta na przyrost masy mięśniowej pozwala kształtować sylwetkę oraz zbudować mięśnie bez nadmiernej ilości tłuszczu. Dieta na przyrost masy jest bardzo popularna w przypadku sportowców. Jednakże tego typu dieta wykorzystywany jest także w przypadku osób trenujących siłowo, które pragną poprawić zarówno proporcje sylwetki jak też wygląd. Jednak aby uzyskać idealną sylwetkę wiąże się to z odpowiednią dietą, lecz także dyscypliną, ciężką pracą oraz regularnymi treningami. Zatem co jeść na przyrost masy mięśniowej? Przede wszystkim należy uwzględniać odpowiedni poziom nadwyżki energetycznej. Dzięki temu można uzyskać przyrost masy mięśniowej, co oznacza rozbudowę muskulatury. Dlatego dieta na wzrost masy mięśniowej musi uwzględniać największą pulę kalorii, aniżeli potrzebuje organizm. Jednak dokładnie ilość kalorii musi zostać ustalona indywidualnie, co zależy między innymi od płci, rodzaju aktywności fizycznej oraz w wieku.

Sprawdź również 5 porad, jak prowadzić zdrowy styl życia

Dodatkowo dieta na przyrost masy mięśniowej musi uwzględniać odpowiednio skomponowany jadłospis, stworzony z produktów najwyższej jakości. Będą one odżywiać organizm oraz wspierać budowę mięśni i stymulować je do wzrostu podczas treningu. Natomiast przesłanka dotycząca nadwyżki energetycznej odnosi się tylko do produktów naturalnych, czyli nieprzetworzonych. Są one źródłem bardzo bogatych substancji odżywczych, które w czasie treningu mogą zapewniać odpowiednią regenerację włókien mięśniowych. Dieta przyrost masy mięśniowej musi zupełnie Eliminować niezdrowe przekąski, danie typu Fast food, gdyż może to powodować odkładanie się energii oraz powstawanie tkanki tłuszczowej. Dobrym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, która zawiera tłuszcze nasycone w niezwykle małych ilościach, natomiast bogata jest w tłuszcze nienasycone. W ten sposób przyrost masy mięśniowej dieta odbywa się sukcesywnie oraz zdrowo. To co jeść na zwiększenie masy mięśniowej zależy także od indywidualnych potrzeb oraz jest uprawianego sportu.

dieta na masę

Warto przeczytać również Odchudzanie z głową, czyli od czego zacząć zrzucanie wagi

Zatem jaka dieta na przyrost mięśni? Istotne jest również korzystanie z wysokiej jakości węglowodanów, stanowiących podstawowe źródło energii. Węglowodany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Budowa masy mięśniowej co jeść i w jakich ilościach? Budowa masy mięśniowej związane jest z treningiem oporowym, kiedy zużywa się zapasy glukozy będącej w postaci glikogenu. Dlatego węglowodany dostarczane do organizmu muszą pochodzić z nisko przetworzonych źródeł. Są to między innymi kaszę, warzywa strączkowe, pieczywo razowe, które jednocześnie generują wysoką podaż białka. Węglowodany proste możne spożywać przed treningiem, aby dostarczyć organizmowi energii, natomiast spożywany po treningu pozwolą szybko uzupełnić stracone glikogen mięśniowy. Kluczowym elementem w diecie osoby starającej się powiększyć masę mięśniową są również tłuszcze. Stanowią dla organizmu alternatywne źródło energii. Dodatkowo są niezbędne w zakresie funkcjonowania układu nerwowego i hormonalnego. W diecie na masę mięśniową warto ograniczyć ilość kwasów tłuszczowych. Należy zatem unikać tłustego mięsa, masła, smalcu, śmietany, ale również produktów wysoko przetworzonych takich jak wyroby cukiernicze. Źródła zdrowych tłuszczy na masę to między innymi oleje roślinne, oliwa z oliwek, tłuste ryby morskie, awokado, orzechy oraz rano. Zatem pierwszym elementem jest ustalenie swojego zapotrzebowania kalorycznego, a także wyznaczenie nadwyżki kalorycznej.